Forum Paylaşım®
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

5200 & 5300

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
*
Evin_DéLisi
Co-Admin
Co-Admin

Evin_DéLisi

*

*

5200 & 5300 Vide
MesajKonu: 5200 & 5300 5200 & 5300 I_icon_minitimeCuma Nis. 04, 2008 3:17 pm

* *
ya arkadaşlar aranızda 5200 ve 5300 arasındaki farkı bilen varmı ? özellik bakımından bilen varsa yardımcı olabilir mi lütfen ??? Exclamation Question
* *

https://frmpaylasim.catsboard.com
*
TheJackal
!! BüYüK-PatRon !!
!! BüYüK-PatRon !!

TheJackal

*

*

5200 & 5300 Vide
MesajKonu: Nokia 5300 5200 & 5300 I_icon_minitimeCuma Nis. 04, 2008 3:28 pm

* *
Telefon Özellikleri

Elinizde güzel bir his bırakan yeni, kompakt tasarımı deneyin
Yay mekanizması yardımıyla tek elinizle kayan kapaĞı açın
2GB hafıza kartı ile 1,500'e kadar şarkı depolayın (ayrıca satılmaktadır)
Özel atanmış müzik tuşları ile müziĞinize hızlı ve kolay erişin
Yatay modda kullanılan 1.3 megapiksel kamerası ile harika resimler ve videolar çekin
Kendi kulaklıklarınızla kullanın

Tüm Özellikler

Çalışma Frekansı

Beş kıtada üç bant EGSM kapsaması (850/900/1800/1900)
Bantlar arası otomatik geçiş

Boyut

AĞırlık: 106.5 g
Boyutlar: 92.4 x 48.2 x 20.7 mm

Ekran ve kullanıcı arabirimi

Ana ekran: QVGA 320 x 240-piksel, 262,144 renkle 2.0” Gerçek Renk TFT
Aktif bekleme
Tuş takımı: 3 esnek tuş, 4-yönlü kaydırma tuşu, atanmış müzik tuşları (oynat, durakla, ileri, geri) ve kamera tuşu
Yanlardaki çift işlevli ses tuşları kamera çalıştırıldıĞında zum tuşları olarak kullanılabilir

Dijital kamera

8x dijital zum ile 1.3-megapixel kamera
Yatay çekim modu ile video kaydedici ve viideo oynatıcı

Mesajlaşma

MMS 1.2
Tam OMA istemci provizyonu
Sesli mesajlaşma: Kendi sesli mesajınızı kaydetme ve uyumlu telefonlara gönderme
Presence ile anında mesajlaşma
Yazılı mesajlaşma: Zincirleme SMS, resimli mesajlaşma (yalnız alım), SMS daĞıtım listesini destekler

Multimedya

MP3, AAC, AAC+, enhanced AAC+ ve WMA formatlarını destekleyen müzik çalar
FM stereo radyo

Hafıza Fonksiyonları

2GB hafızaya kadar destek veren MicroSD çalışırken deĞiştirilebilir hafıza kartı okuyucusu (ayrıca satılmaktadır)
5MB'a kadar boş dahili kullanıcı hafızası

Uygulamalar

Java™ games and applications (MIDP 2.0)

BaĞlantı

mini USB ve Bluetooth baĞlantısı ile Nokia PC Suite (Bluetooth SIM erişimi, Kulaklık seti & Handsfree profilleri)
Yerel ve uzak senkronizasyon (SyncML)
Kızılötesi

Tarama

TCP/IP üzerinden XHTML tarayıcı
Akıllı içerik yüklemesi – OMA dijital haklar yönetimi 2.0
Tam OMA istemci provizyonu

Veri transferi

tarama ve data modemi olarak HSCSD/CSD
GPRS (Genel Paket Radyo Servisi)* Sınıf 10
EGPRS: Sınıf 10
*Not: Ulaşılan gerçek hızlar, şebeke desteĞine göre deĞişebilir

Telefon özellikleri

Animasyonlu ekran koruyucular ve duvar kaĞıtları
Alarmlı saat
Uyarılar
Kronometre
Geri sayım sayacı
Hesap makinesi
Takvim
Notlar

Ses özellikleri

Entegre handsfree hoparlör
Ses kayıt cihazı
Sesli komutlar

Dijital servisler

MP3 zil sesleri, video zil sesleri, Gerçek tonlar desteĞi ve 64 polifoni desteĞiyle MIDI ziller, alarm ve oyun sesleri
Önceden yüklenmiş Java™ oyunlar ve uygulamalar (MIDP 2.0)
Animasyonlu duvar kaĞıtları ve ekran koruyucular, renk düzenleri, zil seslerini içeren önceden yüklenmiş temalar
Tak ve çalıştır mobil servisleri

Satış paketi içeriĞi

Nokia 5300 XpressMusic
Nokia Batarya BL-5B
Nokia Stereo Kulaklık HS-47
Evrensel kulaklık adaptörü
microSD kart (boyut bölgeye göre deĞişir)
CD-ROM

Güç Yönetimi

Batarya
Konuşma süresi
Bekleme süresi
Müzik çalma süresi

Batarya BL-5C
GSM: 3.2 saate kadar
223 saate kadar
12 saate kadar
* *

*
TheJackal
!! BüYüK-PatRon !!
!! BüYüK-PatRon !!

TheJackal

*

*

5200 & 5300 Vide
MesajKonu: Nokia 5200 5200 & 5300 I_icon_minitimeCuma Nis. 04, 2008 3:30 pm

* *
Genel Network GSM 900 / GSM 1800 / GSM 1900
Duyurulma 2006, Eylül
Çıkış Tarihi Yakında çıkıyor
Ölçüler Boyutları 92.4 x 48.2 x 20.7 mm, 85 cc
Ağırlık 104 g
Ekran Tip CSTN, 256K Renk
Ölçüler 128 x 160 piksel
- yüklenebilir temalar

Zil Tipi Tip Polifonik (64 kanal), MP3
Uyarlama Yüklenebilir
Titreşim Evet
Hafıza Telefon defteri Evet
Arama kaydı Evet
Kart slotu microSD (TransFlash), hotswap
- 5 MB bütünleşik Hafıza
Data(Veri) GPRS Sınıf 10 (4+1/3+2 yuva), 32 - 48 kbps
HSCSD Hayır
EDGE Sınıf 10, 236.8 kbps
3G Hayır
WLAN Hayır
Bluetooth Evet
Kızılötesi portu Evet
USB Evet
Özellikler Mesajlaşma SMS, MMS, Anında Mesajlaşma
Tarayıcı WAP 2.0/xHTML, HTML
Oyunlar Evet
Renk Red, Mavi
Kamera VGA, 640x480 piksel, video
- Java MIDP 2.0
- Stereo FM radyo
- MP3/SpMidi/AAC/AAC+ oynatıcı
- T9
- Reminders
- Kronometre
Batarya Standart Batarya, Li-Ion 760 mAh (BL-5B)
Bekleme süresi en fazla 263 saat
Konuşma süresi en fazla 3 h 10 dakika
* *

*
TheJackal
!! BüYüK-PatRon !!
!! BüYüK-PatRon !!

TheJackal

*

*

5200 & 5300 Vide
MesajKonu: Geri: 5200 & 5300 5200 & 5300 I_icon_minitimeCuma Nis. 04, 2008 3:31 pm

* *
umarım yardımcı olabilmişimdir eğerki olamadıysam

OLUCAM
* *

*
TheJackal
!! BüYüK-PatRon !!
!! BüYüK-PatRon !!

TheJackal

*

*

5200 & 5300 Vide
MesajKonu: 5200 - 5300 Official Topic (mini inceleme) 5200 & 5300 I_icon_minitimeCuma Nis. 04, 2008 3:33 pm

* *
11 Ocak 2007; 11:51:04

--------------------------------------------------------------------------------

Nokia 5200

-İlk bakış-
Nokia'nın XpressMusic serisinin ilk 3 üyesinden orta seviye fiyatlı üyesi 5200. Ülkemizde piyasa fiyatı yaklaşık olarak 190 euro olan cihazın şekli tam anlamıyla sabun gibi. Yumuşak köşeleri, ekranın sağ ve solundaki gövde renginden ayrı kauçuk bölümleri ve gövdeye uyumlu tuş takımıyla sempatik bir görüntüsü var. Elinize aldığınızda cihazın malzeme kalitesi kendini hemen belli ediyor. Alternatif olarak düşünülebilecek cihazlardan çok daha başarılı. Zaman içerisinde de yeni renk tonlarında kapaklar piyasada olacaktır. Cihazın üst kısmında USB, power tuşu ve şarj girişi var. Şarj girişi yeni nesil tüm nokialarda olduğu gibi ince. Ayrıca bileklik yada boyun askısı bağlamak için köşede ufak bir boşluk bırakılmış. Cihazın sağ tarafında üst gövdede kauçuk kısım üzerinde Nokia yazısı ve alt gövdede ses + - tuşlarının yanı sıra kamera tuşu var, sol tarafta ise müzik tuşu mevcut. Bu tuş isteğinize bağlı olarak radyo yada müzik çaları kontrol edebiliyor. Ayrıca sol üst köşede 2,5mm jag girişi var. Cihazın arka kısmında orta boşluk kauçuk malzeme düzenine uygun tasarlanmış. 4 köşedeki ufak çıkıntılar cihazın eğimli yüzeylerde kaymasını önlüyor. Böylece derste yada ofiste eğimli masalardan düşen telefon derdinden kurtulmuş oluyoruz. Yine arkada sol üst köşede VGA kamera ve hemen yanında kendi fotoğraflarınızı çekmeniz için ufak bir ayna bulunuyor. Telefon Micro SD hafızakartı kullanıyor. Kutunun içinden hafıza kartı çıkmıyor, dolayısıyla opsyonel olarak satın almalısınız. Cihaz 1GB'a kadar Micro SD kartlarla sorunsuz çalışıyor. Uluslararası forumlarda okuduğum kadarıyla 2GB kartlarlada çalışıyormuş ancak NOKiA'nın kutuda yazdığı maksimum destek boyutu 1GB. Hafıza kartını ilk aldığımda nereye takacağımı şaşırdım.. Yaklaşık 5 dk'lık aramayla beraber arka kapağı çıkardıktan sonra kulaklık girişinin hemen altındaki boşluğu farkedebildim.

- ekran - menü - görüntü -

NOKiA 5200'da fiyatı düşük seviyede tutmak adına bir takım görsel unsurlardan taviz vermiş. Bir üst model olan 5300 320x240 pixel 256K ekran kullanırken 5200 128x160 pixel ve 256K renk derinliğinde bir ekran kullanıyor. Ancak cihazın ekranı yinede tatmin edici. Gün ışığı altında bile oldukça net ve parlak. Menü simgeleri gayet hoş gözüküyor. Menü demişken, telefonun Series 40 yeni nesil işletim sistemini kullandığını hemen belirteyim. 6233 yada 6131'den hatırladığımız bu sistem birçok yeniliğide beraberinde getiriyor. Gayet hızlı ve sorunsuz çalışıyor.

- Multimedya (müzik - fotoğraf - kamera) -

XpressMusic serisi adındanda anlaşılacağı gibi müzik konusunda iddialı modelleri içeriyor ve 5200 da bu serinin genç kullanıcılara yönelik temsilcisi. Cihazın kutusundan 2,5mm girişli bir kulaklık çıkıyor. Eğer bu kulaklıkla müzik dinlerseniz ve detaycı bir müzikseverseniz çıkan ses sizi tatmin etmeyebilir. (beni etmemişti) Bu durumda hemen bir 2,5mm - 3,5mm dönüştürücü alıp kaliteli bir kulaklıkla deneyin.. İşte o an 5200 sizi sesiyle büyüleyecek!! Ben Sennheiser MX300 kulaklıklarımla 5200dan; Creative S200 ve Iriver H10 gibi mp3 çalarlardan bile daha iyi ses aldığımı rahatça söyleyebilirim. Bugüne kadar 6630 - 6230i - N90 - D600 - EL71 -3300 - SX1 kullanmış biri olarak 5200'ın ses konusunda hepsinden üstün olduğunu düşünüyorum. Sistem equalizer ayarlarına izin veriyor. 6 tane hazır kalıbın yanında 2 tanede kullanıcının opsyonuna bırakılmış seçenek bulunuyor ve sesi istediğiniz gibi yönetiyorsunuz buradan. Uluslararası sitelerde cihazın Equalizer ayarları yapıldıktan sonra W900'ün megabass teknolojisiyle ulaştığı ses kalitesine çok yakın bir seviyede ses çıkışı sağlayabildiğinden bahsediliyor. W900 dinlemediğim için bu konuda yorum yapamıycam. Ama ses konusunda özet olarak şunu söyleyebilirim. Bir telefona göre MüKEMMEL!

Radyo bildiğimiz 20 kanal hafızalı NOKIA radyosu. Pek kullanmıyorum ancak sinyal alımı başarılı.. Kanalları iyi çekiyor.

Cihazın kamerası VGA (640x480). Dolayısıyla çok birşey beklememek gerekiyor. Standart Nokia VGA kalitesi var. Ne çok iyi ne çok kötü. Eğer çektiğiniz fotoları bastırmak gibi bir hedefiniz yoksa sizin işinizi fazlasıyla görecektir. 4x dijital zoom desteği sunan kameranın çektiği fotoğraflar üzerinde basit oynamalarda yapmanız mümkün. Unutmadan söyleyim, telefon tam ekran fotoğraf çekiyor.

- Bağlantı -
NOKIA 5200 bağlantı opsyonları açısından oldukça geniş bir cihaz. Bluetooth 2.0 destekleyen cihazda kablosuz kulaklıkla Stereo müzik dinlemeniz mümkün. Bunun dışında Kızılötesi, EDGE ve USB 2.0 bağlantı seçenekleri mevcut. Cihazı PC'e bağladığınızda otomatik olarak harici hafıza modunda görüyor ve sürükle bırak yaparak tüm dosyaları gayet hızlı bir şekilde aktarabiliyorsunuz.

- Son söz -
Telefonda 1-2 şey dikkatimi çekti. Herşeyden önce mesaj hafızası belirli bir sayıyla değilde telefonun genel hafızasıyla sınırlı. Yani full boş bir telefon yaklaşık olarak 8000 mesaj falan alacaktır diye düşünüyorum. Bunun dışında hoşuma giden bir özelliğide cevapsız arama ve mesajları garip bir ışık efektiyle belirtmesi. Diyelimki cevapsız aramanız var ve siz duymadınız. Telefon her dakika başı ekranı flaş gibi 2 kere yanıp söndürüyor siz bakana kadar. Bence çok kullanışlı bir özellik. Hemen dikkati çekiyor. Tabii bu özelliği isterseniz kapatabilirsiniz. Yukarıda kulaklığa gelen sesin ne kadar başarılı olduğundan bahsettim ama sanırım hoparlor sesini söylemedim. Telefon dış ses hoparlorude gayet net ve başarılı ses çıkışı sağlıyor. Melodi yaptığınız MP3ler telefonunuzu her çalışında ufak bir müzik setine çeviriyor.

Genel olarak baktığımızda NOKiA 5200 gelişmiş özellikleri iyi bir fiyatla sunması ve sıradışı tasarımı ile albenisi çok yüksek bir cihaz. Piyasada fiyat/performans oranı olarak şuan için daha iyisi olduğunu sanmıyorum. Eğer bu cihazla ilgilenen dostlarımız varsa hiç düşünmeden almalılar diyorum..
* *

*
Evin_DéLisi
Co-Admin
Co-Admin

Evin_DéLisi

*

*

5200 & 5300 Vide
MesajKonu: Geri: 5200 & 5300 5200 & 5300 I_icon_minitimeCuma Nis. 04, 2008 3:33 pm

* *
yardımcı oldun..tşk edrm..sağolasın Smile
* *

*
TheJackal
!! BüYüK-PatRon !!
!! BüYüK-PatRon !!

TheJackal

*

*

5200 & 5300 Vide
MesajKonu: Geri: 5200 & 5300 5200 & 5300 I_icon_minitimeCuma Nis. 04, 2008 3:34 pm

* *
lol! sende saol
* *

*
4everKursaD
Süper Moderator
Süper Moderator

4everKursaD

*
*

5200 & 5300 Vide
MesajKonu: Geri: 5200 & 5300 5200 & 5300 I_icon_minitimePaz Nis. 20, 2008 12:27 am

* *
telefonun hayatını yazdı Very Happy
* *

*
Evin_DéLisi
Co-Admin
Co-Admin

Evin_DéLisi

*

*

5200 & 5300 Vide
MesajKonu: Geri: 5200 & 5300 5200 & 5300 I_icon_minitimeSalı Tem. 08, 2008 7:09 pm

* *
bencede.. Very Happy Very Happy akraba çıkcaz nerdeyse telefonla o derece yani Very Happy
* *

*
TheJackal
!! BüYüK-PatRon !!
!! BüYüK-PatRon !!

TheJackal

*

*

5200 & 5300 Vide
MesajKonu: Geri: 5200 & 5300 5200 & 5300 I_icon_minitimeSalı Tem. 08, 2008 10:57 pm

* *
Smile Very Happy
* *

5200 & 5300

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası